dcsimg
Image of Ungernia sewerzowii (Regel) B. Fedtsch.
Creatures » » Plants » » Dicotyledons » » Amaryllis Family »

Ungernia sewerzowii (Regel) B. Fedtsch.

Severtsov unqerniyası ( Azerbaijani )

provided by wikipedia AZ

Severtsov unqerniyası (lat. Ungernia sewerzowii)[1] - unqerniya cinsinə aid bitki növü.[2]

Mənbə

  1. Nurəddin Əliyev. Azərbaycanın dərman bitkiləri və fitoterapiya. Bakı, Elm, 1998.
  2. Elşad Qurbanov. Ali bitkilərin sistematikası, Bakı, 2009.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Vikipediya müəllifləri və redaktorları
original
visit source
partner site
wikipedia AZ

Severtsov unqerniyası: Brief Summary ( Azerbaijani )

provided by wikipedia AZ

Severtsov unqerniyası (lat. Ungernia sewerzowii) - unqerniya cinsinə aid bitki növü.

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Vikipediya müəllifləri və redaktorları
original
visit source
partner site
wikipedia AZ

Унгернія Сєверцова ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Історія

Вперше вид описаний Е. Л. Регелєм в 1868 році за зразками, зібраними М. О. Сєвєрцовим з Чирчика, але був віднесений ним до роду Lycoris. Самостійний рід описаний у 1875 році російським систематиком О. А. Бунге за зборами з Мешеде (Іран) іншого виду — унгернії трьохсферної (Ungernia irisphaera Bunge). Назва роду дана на честь австрійського ботаніка Франца Унгерна. Як вид роду унгернія описаний у 1915 році російським ботаніком — Борисом Олексійовичем Федченком.

Ботанічний опис

Цибулини подовжені, великі, до 5-7 см завтовшки, з плівчастими вугільно-чорними лусками. Кілька цибулин виростають з єдиного короткого вертикального кореневища. Листки (4-6) дворядні, сизі, лінійні, до 20-25 см завдовжки і 1,5-2 см завширшки. Стебло безлисте, голе, товсте. Суцвіття зонтиковидне, з 3-17 лійчастих, майже правильних квіток 2-6 см заввишки, з короткою, слабо зігнутою трубкою, зазвичай цегляно-червоних, рідше — коричневих або жовтуватих. Плід — трьохгніздна коробочка, насінини великі, плоскі, з плівчатою ​​чорною оболонкою, зібрані у плоді до 35-40 штук. Розмноження насіннєве і вегетативне. В результаті останнього нерідко утворюються великі клони — «гнізда», що налічують до 20-40 пагонів.

Ареал

Унгернія Сєверцова — ендемічна рослина Середньої Азії. Росте в Південному Казахстаніхребет Каратау и Західний Тянь-Шань (Південно-Казахстанська і західна частина Жамбильської області) і в Ташкентській області Узбекистану.

Екологія

Невеликими групами зустрічається серед каменів, на вододілах, на кам'янистих і щебнистих осипах і схилах, у великотравних напівсаваннах і чагарникових заростях в нижньому і середньому поясах гір (до 2300 м над рівнем моря). Зарості рослини можна знайти на старих пасовищах.

Період вегетації — квітень-травень. Після періоду спокою з'являються безлисті стебла, цвітіння — з кінця червня до середини серпня, плодоношення — в серпні-вересні.

Хімічний склад

Містить пектинові і смолисті речовини, ефірні олії, цукор, слиз, органічні кислоти. У листі виявлено до 0,45 % алкалоїдулікоріну, до 0,05 % галантаміну, також містяться алкалоїди тацеттін, панкратін, нарвезін, унгерін, унгмінорін, унсевін, талантамін, гіппеастрін.

Використання

В узбецькій народній медицині цілителі використовували її печені цибулини як ранозагоювальний засіб, очищали за допомогою цієї маси гнійні фурункули. Листя і цибулини містять алкалоїди, препарати з яких рекомендовані для лікування бронхітів, гіпертонії, аритмії серця. Цибулини раніше використовувалися для отримання клеючої речовини під назвою «ширач». Як декоративна рослина цінна не лише оригінальним виглядом, але і пізньолітнім цвітінням.

Охоронні заходи

Занесена до Червоної книги Казахстану (2006).[2] Охороняється в заповіднику Аксу-Джабагли.

Культивування

Інтродукція виду виявилася малоуспішною. Унгернія Сєверцова вирощувалася в Москві (цвіте, але не плодоносить, з часом випадає) і в Києві (вегетує, але не цвіте). В Алмати стійка, цвіте нерегулярно, в окремі роки рясно плодоносить. Розвиток сіянців дуже повільний, 9-річні особини ще не цвіли.

Близькі види

Окрім цього виду до роду унгернія входять ще близько 9 рослин. Найбільшою популярністю з них користується унгернія Віктора (Ungernia victoris), з якої отримують галантамін.

Література

  • Введенский А. И. Amaryllidaceae — Амариллисовые. — В кн.: Флора Узбекистана. Т. 1. Ташкент, Изд-во Узбек, фил. АН СССР, 1941.
  • А. Ф. Гаммерман и И. И. Гром, «Дикорастущие лекарственные растения СССР», «Медицина», Москва, 1976 г.- 39 с.

Примітки

Джерела

Посилання

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK

Ungernia sewerzowii ( Vietnamese )

provided by wikipedia VI

Ungernia sewerzowii là một loài thực vật có hoa trong họ Amaryllidaceae. Loài này được (Regel) B.Fedtsch. miêu tả khoa học đầu tiên năm 1915.[1]

Chú thích

  1. ^ The Plant List (2010). Ungernia sewerzowii. Truy cập ngày 16 tháng 7 năm 2013.

Liên kết ngoài


Bài viết liên quan đến phân họ thực vật Amaryllidoideae này vẫn còn sơ khai. Bạn có thể giúp Wikipedia bằng cách mở rộng nội dung để bài được hoàn chỉnh hơn.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia tác giả và biên tập viên
original
visit source
partner site
wikipedia VI

Ungernia sewerzowii: Brief Summary ( Vietnamese )

provided by wikipedia VI

Ungernia sewerzowii là một loài thực vật có hoa trong họ Amaryllidaceae. Loài này được (Regel) B.Fedtsch. miêu tả khoa học đầu tiên năm 1915.

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia tác giả và biên tập viên
original
visit source
partner site
wikipedia VI