dcsimg

Mirza ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Вони досягають довжини тіла від 23 до 27 сантиметрів, хвіст від 26 до 32 сантиметрів. Вага: 265-335 грамів. Шерсть сіро-бура зверху, низ світло-сірий. Хвіст пухнастий і темнішає до кінця. Голова округла, очі великі, вуха малі. Південний вид трохи більший, важчий і має більші вуха, ніж його північний родич.

Середовище проживання

Це ендеміки острова Мадагаскар, їх середовище проживання включає в себе більш глибокі сухі ліси на західному узбережжі острова, в основному поблизу річок.

Звички

Ці примати ведуть нічний спосіб життя, вони витрачають день в саморобних гніздах з листя і гілок. Вночі вони йдуть у пошуках їжі, в основному рухаючись на четвереньках крізь гілки, іноді вони сходять на землю. Mirza coquereli спить поодинці, Mirza zaza утворює спальні групи до восьми тварин. Принаймні, M. coquereli мають оселище до 4 га, які позначаються залізистими виділеннями. На відміну від Microcebus, вони не впадають в сплячку або торпор в сухий сезон, рівень їх активності, проте, обмежений.

Вони всеїдні, їдять фрукти, квіти, бутони, деревний сік, комах та інших дрібних тварин. Склад раціону змінюється в залежності від сезону, фрукти споживаються частіше, особливо в сезон дощів. У сухий сезон, частка комах зростає до 60% у живленні. Принаймні, M. coquereli, як відомо, іноді їсть дрібних хребетних.

Хижаками є Buteo brachypterus, Asio madagascariensis, Cryptoprocta ferox, Mungotictis decemlineata

Цикл життя

Відтворення відбувається один раз на рік (у неволі цілий рік). Після приблизно 90 днів вагітності самиця народжує одного або двох дитинчат. Вони годуються молоком чотири з половиною місяці й можуть бути статевозрілими в 10 місяців. Відомий максимальний вік становить 15 років. Їх тривалість життя в дикій природі, як вважають, від п'яти до шести років.

Філогенетика


Lepilemuridae

Lepilemur


Cheirogaleidae

Phaner




Cheirogaleus




Allocebus




Mirza



Microcebus








Загрози та охорона

Руйнування їх місць проживання підсічно-вогневим веденням господарства і збезлісення вважаються головними загрозами.

Джерела

  • Ronald M. Nowak: Walker's Mammals of the World. 6th edition. Johns Hopkins University Press, Baltimore, 1999
  • Nick Garbutt: Mammals of Madagascar. A Complete Guide. Yale University Press, New Haven CT, 2007


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK