dcsimg

Акула смуглява ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 4,2 м при вазі 347 кг. Голова витягнута. Морда коротка, округла. Тулуб витягнутий, обтічний. Грудні плавці великі, серпоподібні. Між двома спинними плавцями є гребінець. Другий спинний плавець розташований напроти анального. Хвостовий плавець асиметричний — верхня лопать значно довше нижньої. Забарвлення темно-коричневе, смугляве, особливо спини. Помітних плям і малюнків на тілі і плавцях немає.

Спосіб життя

Тримається від прибережної зони до континентального шельфу, на глибинах до 400 м. Активна вночі. Живиться костистими рибами, раками, скатами, головоногими молюсками, ракоподібними, морськими зірками, мшанками, морськими черепахами, морськими ссавцями, падлом.

Статева зрілість настає у 6 років. Це живородна акула. Самиця після 16 місяців вагітності народжує 3-14 акуленят завдовжки 70-100 см. Самиця народжує через рік.

Є об'єктом промислового вилову.

Потенційно небезпечна акула для людини.

Тривалість життя становить 20 років.

Розповсюдження

Поширена в теплих морях всіх океанів. На заході Атлантики її можна зустріти в прибережних водах теплих морів від штату Массачусетс до Флориди (США), в Карибському басейні, Мексиканській затоці, біля південних берегів Бразилії. На сході Атлантичного океану вона зустрічається у Канарських островів, біля берегів Сенегалу, Сьєрра-Леоне. В Індійському і Тихому океанах — від Червоного моря, Мозамбіку і узбережжя Південної Африки до Японії на півночі, і до Австралії на півдні.

Джерела

  • Compagno, L.J.V. (1984). Sharks of the World: An Annotated and Illustrated Catalogue of Shark Species Known to Date. Food and Agricultural Organization. pp. 489—491. ISBN 92-5-101384-5.
  • Alessandro de Maddalena, Harald Bänsch: Haie im Mittelmeer. Franckh-Kosmos Verlags-GmbH, Stuttgart 2005, S. 198—200, ISBN 3-440-10458-3.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK