dcsimg

Краброніди ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Вусики крабронід переважно короткі, прості очі є, складні очі здебільшого овальні; перед грудей не досягає основи крил, передні крила не складаються уздовж; стегна гладкі, гомілки і лапки з шипами; черевце стебельчате, звичайно з 7 виразними члениками; жало без зазубрин.

Спосіб життя

Всі представники родини ведуть одиночний спосіб життя. Самиці або виривають в землі або піску норки (що найчастіше), або будують гнізда, або, нарешті, кладуть яйця в гнізда інших видів. Рід Ampulex відкладає яйця в комах (в тарганів), в яких личинка і паразитує. Гнізда будуються іноді з землі або влаштовуються в дереві і перегороджується глиняними перегородками. Їжею для личинок служать різні комахи або їхні личинки, павуки, причому кожен вид дотримується певної здобичі (звичайно певного виду тварин). Порівняно рідко самиця просто вбиває здобич, відносить в гніздо і кладе в неї яйце, а потім від часу до часу приносить личинці нову їжу. Звичайно гнізда наповнюються паралізованими тваринами, яких оса привела в нерухомий стан, жалячи їх в нервові вузли.

Філогенія

Філогенічна кладограма створена Debevic et al, 2012 на основі молекулярного аналізу. Згідно цього дослідження виявлено, що краброніди є парафілетичною групою[1]

Apoidea

Ampulicidae




"Heterogynaidae" (частина)





Sphecidae (sensu stricto)



Crabroninae (підродина крабронід)



(решта крабронід)

Bembicini





Nyssonini, Astatinae



"Heterogynaidae" (частина)





Pemphredoninae, Philanthinae



Anthophila









Примітки

  1. Debevec, Andrew H.; Cardinal, Sophie; Danforth, Bryan N. (2012). Identifying the sister group to the bees: a molecular phylogeny of Aculeata with an emphasis on the superfamily Apoidea. Zoologica Scripta 41 (5): 527–535. doi:10.1111/j.1463-6409.2012.00549.x.

Посилання


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK